Náprstkovo muzeum 31. 10. 2014 – 20. 9. 2015
Web národního muzea

Slavnostní otevření edukativního prostoru Okénko do světa

20.9.2015 | Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur

Slavnostní otevření edukativního prostoru Okénko do světa Program u příležitosti otevření nově zrekonstruovaného sálu a rozloučení s výstavou Rituály smrti

Přijďte s námi v neděli 20. 9. 2015 od 13.30 do 17.30 hodin oslavit první měsíc nového školního roku v novém multifunkčním prostoru Náprstkova muzea! Nově zrekonstruovaný sál ve 3. patře výstavní budovy bude od září sloužit jako prostor pro výtvarné dílny, přednášky, promítání, besedy a další akce Náprstkova muzea.

Akce je zároveň rozloučením s výstavou Rituály smrti, která bude právě v tento den ukončena. Budete mít možnost zúčastnit se poslední komentované prohlídky výstavy a děti si užijí zábavný doprovodný program v podobě mexické výtvarné dílny či interaktivního divadelního představení s loutkami v nadživotní velikosti. Součástí programu bude tematická výzdoba, občerstvení a pravé mexické Katríny!

Program:

• 13.30 – Komentovaná prohlídka výstavy Rituály smrti
  • 14.00 – Slavnostní otevření Okénka do světa
  • 14.15 – Mexické masky – výtvarná dílna pro rodiny s dětmi
    V podzimních měsících se v Mexiku slaví Den mrtvých, svátek, ve kterém pozůstalí vzpomínají na své zesnulé, uctívají je jídlem a dary, které nosí na jejich hrob nebo kladou na domácí oltář. Typický dárek pro tento svátek, kterým se lidé navzájem obdarovávají, má nejčastěji podobu veselé kostry nebo lebky. Ve výtvarné dílně si návštěvníci vyrobí masku inspirovanou mexickou lidovou tvorbou. S ní se děti mohou stát spoluúčinkujícími v následujícím dětském hudebně-divadelním představení.
  • 16.00 – Kouzelný les – dětské hudebně-divadelní představení v podání Minitheatre Evy Sitteové
    Překrásná vodní víla zahoří láskou k princi a dá v sázku svůj život, aby získala jeho přízeň. Loutky v nadživotní velikosti, kouzelná Dvořákova hudba a vyprávění nesmrtelného příběhu o lásce a smrti se prolínají v představení pro děti předškolního věku a 1. stupňů základních škol. Představení nabízí dětem neobvyklý zážitek a klade důraz na jejich hudební, výtvarné, literární a emocionální vnímání. Děti se účastní představení i jako aktivní spoluhráči.
  • 17.00 – Poslední komentovaná prohlídka výstavy Rituály smrti

Vstup na výtvarné dílny a představení zdarma.
Komentovaná prohlídka v rámci běžného vstupného do muzea.

ROZCESTNÍK VÝSTAV

Hlavní strana